Ողբերգական վրաերթ Նորք Մարաշում. երեխաներից մեկը մահացել է, 3 վիրավորներն էլ գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում. Shamshyan 02/19/2015   12:44  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ քիչ առաջ ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ճանապարհային ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Նոր Նորք վարչական շրջանի Արմենակյան փողոցում «Volkswagen» մակնիշի 34 ՏT 390 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Նորք Մարաշ վարչական շրջանի թաղապետարանի հարևանությամբ վրաերթի է ենթարկել 4 հոգու:
Ինչպես հայտնում էկայքը, վրաերթի հետևանքով 4 հոգի, որոնցից 2-ը մեծահասակ են, իսկ 2-ը՝ երեխաներ, տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Ըստ լրատվամիջոցի՝ հարվածի արդյունքում վրաերթի ենթարկվածները շպրտվել և բախվել են թաղապետարանի հարևանությամբ գտնվող մանկապարտեզի ճաղավանդակներին:
Դեպքի վայրում հավաքվածներն ասում էին, որ վրաերթից հետո վարորդը փորձել է հեռանալ դեպքի վայրից, սակայն ՃՈ աշխատակիցները, ճիշտ կողմնորոշվելով, կարողացել են կանխել նրա փախուստը:
Քիչ առաջ շհիվանդանոցից տեղեկացրել են, որ երեխաներից մեկը մահացել է, մնացած 3 վիրավորները վերակենդանացման բաժանմունքում են:
Նորք-Մարաշի ոստիկանները «Volkswagen» մակնիշի մեքենայի մեջ հայտնաբերել են 50-ամյա Ռազմիկ Ավետիսյանի անվամբ վարորդական իրավունքի վկայական:
Փաստի առթիվ Ա. Փարսադանյանի կողմից հարուցվել քրեական գործ՝ Քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է նաև, որ վիրավորներին առաջինը տեղափոխել են Նորք Մարաշում գտնվող ինֆեկցիոն հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք, որտեղ, որտեղ, ցավոք, երեխաներից մեկն արդեն մահացել էր, իսկ մյուսին տեղի բժիշկներն առաջին անհրաժեշտ բուժօգնությունը տրամադրելուց հետո տեղափոխեցին «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն:
«Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրենը հայտնել է, որ վիրավոր երեխան գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում:
Ըստ կայքի՝ մահացած երեխան և վիրավորը 8 ամսական երկվորյակներ էին և բնակվում են Նորքի Այգիներ 228 տանը: Մահացած երեխան Արման Հարությունյանն էր, վիրավորը՝ Տիգրան Հարությունյանը:

Страшный наезд на пешеходов в ереванском районе Норк-Мараш: погиб 8 -месячный младенец и еще трое человек – в реанимации 02/19/2015   13:11  |  Чрезвычайное просшествие
8-месячный младенец погиб и еще трое, среди которых брат-близнец погибшего мальчика, тяжело пострадали в результате наезда автомобиля марки «Volkswagen» с г/н 34 ՏT 390  в ереванском округе Норк-Мараш.Об этом сообщает Shamshyan.com.
Как передает портал,  четверо человек, среди которых двое взрослых и двое детей, госпитализированы в больницу.
По данным СМИ, от удара автомобиля пешеходов выбросило на решетчатое ограждение детского сада, расположенного близ здания районной администрации.
Собравшие на месте инцидента люди рассказывали, что после ДТП водитель пытался скрыться с места происшествия, однако сотрудники Дорожной полиции, верно сориентировавшись, не дали ему уйти.
Как сообщили СМИ в больнице, один из пострадавших в ДТП детей скончался, остальные трое находятся в реанимации.
Полицейские нашли  в салоне автомобиля «Volkswagen»  водительское удостоверение 50-летнего Размика Аветисяна.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч.2ст. 242 УК РА.
Как сообщил фоторепортеру директор медцентра “Святая Богородица”, пострадавший при наезде ребенок находится в крайне тяжелом состоянии.
По данным портала, погибший и раненый младенцы – 8-месячные братья-близнецы Арман и Тигран Арутюняны. Они проживают в доме №228 в квартале "Сады Норка".