Ոչ մի նպատակ չի կարող արդարացնել նույնիսկ մեկ անմեղ մարդու արյուն.Ծառուկյանը նահանջում է 02/18/2015   12:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել:
«Սիրելի հայենակիցներ,
Ինչպես ես բազմիցս ասել եմ, մեր բոլորի, և անձամբ իմ խնդիրը ես միշտ տեսել եմ մեր ժողովրդին, մեր երկրին օգտակար լինելու մեջ: Հայաստանում առկա խնդիրները լուծելու համար մեզ անհրաժեշտ է ոչ թե պատերազմել միմյանց դեմ, այլ՝ հանգիստ, առանց միմյանց վիրավորելու աշխատել, ցույց տալ առկա բոլոր բացերը, գտնել լուծումներ և կյանքի կոչել դրանք:
Միայն այդպես է հնարավոր վերացնել այն իրավիճակը, որն այսօր մենք ունենք մեր երկրում: Ցավով եմ նշում, որ վերջին օրերի ընթացքում գործընթացները մեր երկրում բոլորովին այլ ուղղությամբ են ընթանում: Սա որևէ բարի տեղ չտանող ուղղություն է:
Դժվար չէ պատկերացնել, թե այն, ինչ կատարվում է հիմա, ինչի կհանգեցնի ընդամենը մի քանի շաբաթների ընթացքում: Այսպես շարունակվելու դեպքում չի շահի ոչ մեկը և առաջին հերթին՝ մեր ժողովուրդը:
Այսպես շարունակել չի կարելի, հետո բոլորս մեղադրելու ենք ինքներս մեզ: Ինձ համար թանկ է մեր քաղաքացիներից յուրաքանչյուրի կյանքն ու արժանապատվությունը: Ոչ մի նպատակ չի կարող արդարացնել նույնիսկ մեկ անմեղ մարդու արյուն:
Թե՛ իշխանության, թե՛ ընդդիմության խնդիրն է չանցնել ողջամտության սահմանը: Բոլոր խնդիրները պետք է լուծվեն խաղաղ, օրինական, քաղաքական ճանապարհով»:

Гагик Царукян: Ни одна цель не может оправдать пролитие крови даже одного невинного человека 02/18/2015   12:52  |  Актуальная тема
Лидер партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян выступил с заявлением, в котором отметил, что ни одна цель не может оправдать пролитие крови даже одного невинного человека.
“Я неоднократно говорил, что всегда видел нашу общую и лично мою задачу в том,чтобы быть полезным нашему народу и стране. Для решения насущных проблем в Армении нам следует не воевать друг с другом, спокойно работать,не оскорбляя друг друга, обнажить все пробелы и найти решения и претворять их в жизнь.
Только так можно исправить ситуацию, которая сегодня сложилась у нас в стране. С болью должен отметить, что протекавшие в последние дни процессы шли по пути, который ни к чему хорошему бы не привел.
Не сложно себе представить, чем чревато все то, что происходит сейчас. Никто, и в первую очередь народ, не выиграют от этого.
Так продолжать невозможно – мы все будем потом винить во всем этом себя. Я дорожу жизнью и достоинством каждого гражданина. Ни одна цель не может оправдать пролитие крови даже одного невинного человека.
Как власти, так и оппозиция не должны переходить границы благоразумия. Все проблемы должны решаться мирным, законным, политическим путем”, - говорится в заявлении Гагика Царукяна.
В свою очередь лидер ППА в ответном заявлении отметил, что расценивает слова президента в его адрес как вызов и объявление войны и выразил готовность бороться за смену власти до “победного конца”.Он также рассказал, что ему предлагали множество вариантов сотрудничества, в том числе кресло президента после внесения соответствующих поправок в Конституцию с условием, что он согласится на воспроизводство власти.
19:18 17/02/2015  |  Актуальная темаСостоялась встреча президента Армении Сержа Саргсяна и лидера ППА Гагика Царукяна
00:04 13/02/2015  |  Актуальная темаПрезидент Армении:Гагик Царукян как политический игрок стал злом для нашей страны