Հանրահավաք չի լինելու. ԲՀԿ-ն փոշմանել է 02/18/2015 12:19 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԲՀԿ-ն հայտարարում է, որ փետրվարի 20-ին նախանշված հանրահավաքը չի կայանալու: Այս մասին ասված է ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի տարածած հայտարարությունում:
«Հաշվի առնելով հասարակության գերլարված հուզական վիճակը, զերծ մնալու համար հնարավոր պրովոկացիաներից եւ բախումներից` ԲՀԿ քաղաքական խորհուրդը որոշում է կայացրել չեղյալ համարել փետրվարի 20-ի հանրահավաքի անցկացումը՚,ասված է հայտարարության մեջ:
Միաժամանակ ԲՀԿ-ն վստահեցնում է, ՙքաղաքական կոնսուլտացիաների արդյունքում՝ օրինական բոլոր ճանապարհներով մենք գտնելու ենք քաղաքական լուծումներ՝ ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու եւ հասարակության շահերը պաշտպանելու համար»:
Հիշեցնենք՝ երեկ, երբ Երևանի քաղաքապետրանաը մերժել էր Ազատության հրապարակում փետրվարի 20-ին հանրահավաք անցկացնելու մասին ոչ իշխանմական եռյակի իրազեկումը, քաղաքական ուժերը, մասնավորապես՝ ԲՀԿ-ն նոր իրազեկում էին ներկայացրել՝ հայտարարելով, որ վճռական են համաժողովրդական հանրահավաք անցկացնելու իրենց որոշման մեջ:

Кина не будет! Партия “Процветающая Армения” передумала с проведением срочного митинга в Ереване 02/18/2015 13:27 | Актуальная тема
Партия “Процветающая Армения”(ППА) отменила запланированный на 20-го февраля в Ереване срочный митинг. Об этом говорится в заявлении, распространенном в среду политсоветом ППА.
"С учетом крайне накаленных эмоций в обществе и во избежание возможных провокаций и столкновений, политсовет партии “Процветающая Армения” принял решение признать недействительным проведение митинга 20-го февраля”, - говорится в заявлении.
При этом ППА заверяет, что в результате политических консультаций всеми законными путями будут найдены политические решения по выходу из сложившейся ситуации и защите интересов общества.
Напомним, накануне после отклонения мэрией Еревана уведомления оппозиционной тройки о проведении митинга на Площади Свободы, ППА подала новую заявку, утверждая, что настроены решительно в своем намерении провести общенациональное собрание.