Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին 02/17/2015   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման կողմից իրականացված սպանդի կապակցությամբ, որի զոհ են դարձել քսանմեկ անմեղ քրիստոնյա եգիպտացիներ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Վշտի և կորստի այս ծանր պահին անկեղծ զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն և ոգու արիություն։
Հայաստանի Հանրապետությունը խստորեն դատապարտում է ռասայական, կրոնական և անհանդուրժողականության այլ դրսևորումների հողի վրա կատարվող ահաբեկչության որևէ գործողություն և վերահաստատում իր հանձնառությունը՝ շարունակելու գործուն աջակցություն ցուցաբերել միջազգային հանրությանն այս չարիքի դեմ պայքարում»,- ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования своему египетскому коллеге в связи с убийством коптов в Ливии 02/17/2015 15:45 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования своему египетскому коллеге Абдель Фаттаху ас-Сиси в связи с убийством боевиками группировки “Исламское государство” в Ливии 21 египтянина-копта.Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В минуту скорби и утраты выражаю искреннюю поддержку Вам, дружественному народу Египта и родным погибших, желая стойкости и крепости духа.
Республика Армения строжайше осуждает любой акт терроризма на почве расизма и других проявлений нетерпимости и подтверждает свою приверженность продолжению действенной поддержки в борьбе международного сообщества с этим злом”, – говорится в телеграмме.