Քննարկվել են Արցախում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին նվիրված հարցեր 02/16/2015 16:05 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող, ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանին:
Ինչպես տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքէջից՝ հանդիպումը շարունակվել է ընդլայնված կազմով` Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի, վարչապետ Արա Հարությունյանի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են Արցախում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին նվիրված հարցեր:
Շահագրգիռ մարմինների ղեկավարները ներկայացրել են համապատասխան տեղեկություններ նախատեսված ծրագրերի և դրանց իրականացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների մասին:
Նախագահ Սահակյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է բոլոր միջոցառումների պատշաճ իրականացման հրամայականը` այս ուղղությամբ տալով մի շարք հանձարարականներ:

В НКР обсудили вопросы по подготовке мероприятий, посвященных 100-ой годовщине Геноцида армян 02/16/2015   16:38  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян принял руководителя Аппарата президента Армении, координатора мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, Вигена Саркисяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Встреча продолжилась в расширенном составе с участием предводителя Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископа Паргева Мартиросяна, председателя Национального собрания НКР Ашота Гуляна, премьер-министра Ара Арутюняна и других должностных лиц.
Были обсуждены вопросы, связанные с подготовкой в Арцахе мероприятий, посвященных 100-ой годовщине Геноцида армян.
Руководители компетентных органов представили соответствующую информацию о намеченных программах и работах по их реализации.
Президент Саакян вновь подчеркнул необходимость должного проведения всех мероприятий, дав ряд поручений в данном направлении.