Գործարարի ինքնասպանության փաստով քրեական գործ է հարուցվել 02/16/2015   17:58  |  Քրեական խրոնիկոն
«Լևոն Ամիրխանյան» ՍՊԸ հիմնադիր նախագահ, 61-ամյա Աբրամ Ամիրխանյանի ինքնասպանության փաստով քրեական գործ է հարուցվել:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ Քննչական կոմիտեից: Գործը հարուցվել է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով, այն է` ինքնասպանության հասցնելը:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, Ամիրխանյանի դին հայտնաբերվել է այսօր առավոտյան՝ իր առանձնատան ննջասենյակում` հրազենային վնասվածքով: Հատակին հայտնաբերվել է նաև զենքը, որով գործարարը ենթադրաբար ինքնասպան է եղել:
Գործարարի՝ նման քայլի վարկածներից մեկը նրան պատկանող «Լևոն Ամիրխանյան» ՍՊԸ-ի մի քանի միլիոն դոլարի հասնող պարտքն է:

Уголовное дело возбуждено по факту самоубийства армянского бизнесмена 02/16/2015   18:22  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту самоубийства директора-учредителя ООО “Левон Амирханян” 61-летнего Абрама Амирханяна.
Об этом ИА “ФактИнфо’ сообщили в Следственном комитете Армении. Дело заведено по признакам ст. 110 УК Армении – “доведение до самоубийства”.
Тело Амирханяна с огнестрельным ранением было обнаружено сегодня утром на его даче. На полу в спальне было найдено оружие, из которого, предположительно, застрелился бизнесмен.
Одной из причин, побудивших предпринимателя пойти на этот шаг, возможно, стала задолженность компании, исчисляемая миллионами долларов.