Անթույլատրելի եմ համարում մասնակցել ներքաղաքական լարման տանող գործընթացներին. Արագած Ախոյան 02/16/2015 11:05 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քիչ առաջ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արագած Ախոյանը հայտարարություն է տարածել՝ ԲՀԿ-ին իր անդամակցությունը դադարեցնելու մասին:
Հայտարարության մեջ մասնավորապես ասվում է..
«Հարգելի հայրենակիցներ, սիրելի ընտրողներ տեղեկացնում եմ ձեզ, որ այսօր ներկայացրել եմ դիմում՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանն անդամակցությունս դադարեցնելու մասին:
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ հանդիսանալով «Արևմտահայոց Ազգային Համագումար» միջազգային կազմակերպության ազգային խորհրդի հիմնադիր անդամ և լիազոր ներկայացուցիչը՝ ՀՀ-ում, վերջին երկու տարիների ընթացքում ես առավելապես զբաղվել եմ Արևմտահայկական խնդիրներով, համահայկական մշակութային ծրագրերով և իհարկե նաև իմ ընտրատարածքի զարգացման հիմնախնդիրներով:
Ներկա պահին անթույլատրելի եմ համարում մասնակցել նման ներքաղաքական լարման տանող գործընթացներին, հաշվի առնելով ՀՀ և ԼՂՀ սահմանների օրեցօր աճող ոչ ցանկալի իրավիճակը և Հայոց Ցեղասպանության 100-ամյակի կապակցությամբ կազմակերպվող համահայկական միջոցառումները, որտեղ ինքս ունեմ իմ պատասխանատվության բաժինը:
Ավելորդ չեմ համարում տեղեկացնել նաև, որ ԲՀԿ ղեկավար անձերի հետ առանձնազրույցների ժամանակ բազմիցս զգուշացրել եմ, որ, եթե կուսակցությունը որդեգրի այնպիսի քաղաքականություն, որը կտանի ներքաղաքական ակնհայտ առճակատումների և կստեղծի անհամատեղելիություն իմ հասարակական գործունեության հետ, որպես «Արևմտահայոց Ազգային Համագումար» կազմակերպության ազգային խորհրդի անդամ, ապա ստիպված եմ լինելու դադարեցնել իմ կուսակցական գործունեությունը:

Депутат Арагац Ахоян прекратил членство в ППА, посчитав недопустимым свое участие в чреватых внутриполитической эскалацией процессах 02/16/2015   11:36  |  Актуальная тема
Депутат парламентской фракции “Процветающая Армения” Арагац Ахоян немногим ранее распространил заявление, в котором он сообщил,что покидает ряды партии ППА.
“Уважаемые соотечественники, дорогие избиратели сообщаю Вам, что сегодня я подал заявление о прекращении членства в ППА”.
С учетом того обстоятельства, что будучи членом-учредителем и полномочным представителем в РА совета международной организации “Национальный съезд западных армян”, в последние два года я преимущественно занимался проблемами западных армян, общеармянскими культурными программами и, конечно же, развитием своего избирательного округа.
В данный момент считаю недопустимым свое участие в процессах, ведущих к обострению внутриполитической ситуации, с учетом все возрастающей напряженности на границах Армении и НКР и проведения общеармянских мероприятий по случаю 100-летней годовщины Геноцида армян.
Считаю нелишним отметить, что в ходе беседы с руководящим составом ППА я неоднократно предупреждал о том, что если партия возьмет на вооружение политику, ведущую к открытой внутриполитической конфронтации, которая будет несовместима с моей деятельностью как члена национального совета международной организации “Национальный съезд западных армян, то я буду вынужден прекратить свое членство в партии.
Я продолжу свою работу в Национальном Собрании в качестве независимого депутата”, - говорится в заявлении парламентария.