Խոշոր ու ողբերգական ավտովթար Արմավիրի ավտոճանապարհին. բախվել են Mercedes-ը, ՃՈ Corolla-ն և 07-ը. Mercedes-ի վարորդն ու ՃՈ տեսուչը տեղում մահացել են. Shamshyan 02/15/2015 20:57 | Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ խոշոր և ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արմավիրի մարզում:
Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցը, բախվել են Mercedes, ВАЗ 2107 և Toyota Corolla մակնիշի ավտոմեքենաները: Վթարի հետևանքով 2 հոգի տեղում մահացել են:
Կայքը հայտնում է, որ մահացածներն են Mercedes-ի վարորդը և Toyota Corolla-ի վարորդը, ով աշխատում էր Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին դասակում:
Վթարի մեղավորը եղել է Mercedes-ը: Ըստ նախնական տեղեկությունների և 07-ի վարորդի պատմածի՝ ինքը և Toyota Corolla-ն ընթանալիս են եղել դեպի Արմավիր, երբ այդ ժամանակ Արմավիրից դեպի Երևան ընթացող Mercedes-ը դուրս է եկել հանդիպակաց գոտի և տեղի է ունեցել վթարը:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ Mercedes-ի վարորդի դին ավտոմեքենայից դուրս են բերել փրակարարները՝ օգտագործելով հատուկ տեխնիկա:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են մահացած 2 վարորդների և 07-ի վարորդի ինքնությունը: Փաստի առթիվ Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 -րդհոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:

Водитель Mercedes и инспектор Дорожной полиции Армении погибли в крупном ДТП в Армавиирской области - Shamshyan 02/16/2015 10:05 | Чрезвычайное просшествие
Два человека погибли в результате крупного ДТП с участием трех автомобилей в Армавирской области. Об этом сообщает Shamshyan.com. По данным СМИ, столкнулись Mercedes, ВАЗ 2107 и Toyota Corolla. Жертвами аварии стали водитель “ Mercedes ” и инспектор Дорожной полиции Армении, который был за рулем “Toyota Corolla”.
Сообщается также, что виновником ДТП был водитель “Mercedes”. По предварительным данным и по рассказам водителя “семерки”, Mercedes спровоцировал аварию, выехав на встречную полосу на трассе, ведущей из Еревана в Армавир.
Полиция устанавливает личности погибших, а также водителя “семерки”. По данному факту в вагаршапатском следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам ч. 3ст. 242 УК Армении.