Անհրաժեշտության դեպքում ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են համապատասխան գործողությունների 02/14/2015 14:09 | ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ փետրվարի 8-ից 14-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 1000 անգամ: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 15 000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացրել են մարտական հերթապահություն`անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև համապատասխան գործողությունների:

За неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 1000 раз - Минобороны НКР 02/14/2015   14:22  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 8-го по 14-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано более 1000 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 15 000  выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения АО НКР уверенно несли боевое дежурство, при необходимости прибегая к соответствующим действиям.