6-ամյա երեխան հոր ծննդյան օրը պատահմամբ օղի է խմել ու հայտնվել կոմայի մեջ
Գագիկ Ծառուկյանը 100 հազար դոլար է խոստանում՝ Արտակ Խաչատրյանի ծեծի բացահայտման համար 02/12/2015 18:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանի հայտարարությունը.
Գագիկ Ծառուկյանն այսօր այցելել է ՀՀ Ոստիկանություն, հանդիպել Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին: Գագիկ Ծառուկյանը հետաքրքրվել է «Կասեցում» շարժման ակտիվիստ, ԲՀԿ քաղխորհդի անդամ Արտակ Խաչատրյանի դեմ կատարված հանցագործության քննության ընթացքով:
ԲՀԿ նախագահը ևս մեկ անգամ շեշտել է, որ միայն հանցագործության լիակատար բացահայտումը կարող է փարատել կասկածներն ու տարբեր վարկածները և հույս է հայտնել, որ ոստիկանությունը կանի ամեն հնարավորը՝ գործը բացահայտելու համար:
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հարյուր հազար ԱՄՆ դոլար է խոստանում այն անձին կամ անձանց, ովքեր արժեքավոր տեղեկություն կտան և կօգնեն բացահայտել «Կասեցում» շարժման ակտիվիստ, ԲՀԿ քաղխորհրդի անդամ Արտակ Խաչատրյանի առևանգման և ծեծի զարհուրելի հանցագործության կատարողներին և կազմակերպիչներին:

Гагик Царукян пообещал $100 тыс. за информацию об организаторах и исполнителях избиения члена политсовета ППА Артака Хачатряна 02/12/2015   19:06  |  Лента новостей
Лидер партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян в четверг встретился с начальником Полиции РА Владимиром Гаспаряном и поинтересовался ходом расследования преступления, совершенного против члена политсовета ППА, активиста движения “Касецум” Артака Хачатряна. Об этом сообщила пресс-секретарь председателя ППА Ивета Тоноян.
"Лидер ППА еще раз подчеркнул, что лишь полноценное раскрытие преступления может развеять подозрения и различные версии, а также выразил надежду на то, что полиция сделает все возможное для раскрытия этого дела”, – отметила Ивета Тоноян.
Гагик Царукян пообещал $100 тыс. тому, кто предоставит ценную информацию об организаторах и исполнителях похищения и избиения Артака Хачатряна, проинформировала пресс-секретарь лидера ППА Ивета Тоноян.