«Մենք բոլորս Արտակ ենք» կարգախոսով բողոքի ակցիայի մասնակիցները երթով գնում են դեպի ոստիկանություն 02/09/2015 15:08 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության շենքի մոտ տեղի է ունենում բողոքի ակցիա՝ «Մենք բոլորս Արտակ ենք» կարգախոսով: Ակցիայի մասնակիցները պատրաստվում են երթով գնալ դեպի ոստիկանություն:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները պահանջում են ԲՀԿ-ական ակտիվիստ Արտակ Խաչատրյանին ծեծի ենթարկողներին իրավական պատասխանատվության ենթարկել:
Ակցիային մասնակցում են ԲՀԿ-ականն պատգամավորներ Վարդան Օսկանյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը, Միքայել Մելքումյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Վահան Բաբայանը, Ժառանգություն կուսակցությունից՝ Ռուբեն Հակոբյանը և այլոք:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 7-ին` ժամը 12:00-ի սահմաններում, մի խումբ անձինք, բռնության գործադրմամբ, Երևան քաղաքի Տոլստոյ փողոցում գտնվող «Ծղոտներ» ժամանցային կենտրոնի մոտակայքից առևանգել էին Արտակ Խաչատրյանին:

Участники митинга в поддержку избитого активиста ППА Артака Хачатряна двинулись шествием к зданию полиции 02/09/2015   15:40  |  Лента новостей
Акция протеста под лозунгом “Мы все Артак Хачатрян” проходит перед зданием правительства Армении. Участники митинга готовятся двинуться шествием к зданию полиции РА.
Демонстранты требуют привлечь виновных в избиении активиста движения "Касецум" к ответственности.
В акции принимают участие депутаты от фракции ППА Вардан Осканян, Наира Зограбян, Микаэл Мелкумян, Ваге Энфиаджян, Ваан Бабаян и другие.
Напомним, 7-го февраля, около 12:00 по местному времени группа лиц, применив насилие, похитила Артака Хачатряна. Инцидент произошел близ развлекательного центра “Цхотнер” на улице Толстого в Ереване.