ԲՀԿ-ական ակտիվիստ Արտակ Խաչատրյանին առեւանգելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 02/08/2015 10:08 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեւանի քննչական վարչության Կենտրոն եւ Նորք մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` Երեւանի բնակիչ Արտակ Խաչատրյանին առեւանգելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից, ահազանգի հիման վրա նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ 2015թ. փետրվարի 7-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, մի խումբ անձինք, բռնության գործադրմամբ, Երևան քաղաքի Տոլստոյ փողոցում գտնվող «Ծղոտներ» ժամանցային կենտրոնի մոտակայքից առևանգել են Արտակ Խաչատրյանին:
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առկա են քրեական գործ հարուցելու օրինական առիթ` քննիչի կողմից քրեական գործ է հարուցվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական եւ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումները՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերեւույթ հանցանք կատարած անձանց ինքնությունը եւ շրջանակը պարզելու ուղղությամբ:

Уголовное дело возбуждено по факту похищения активиста “Процветающей Армении” Артака Хачатряна 02/08/2015 18:01 | Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено в следственном отделе ереванских административных округов Кентрон и Нор Мараш по факту похищения члена политсовета партии “Процветающая Армения” Артака Хачатряна. Об этом сообщается на странице Следственного комитета Армении в соцсети Facebook.
“По материалам, подготовленным на основе поступившей информации, выяснилось, что 7-го февраля, около 12:00 по местному времени группа лиц, применив насилие, похитила Артака Хачатряна. Инцидент произошел близ развлекательного центра “Цхотнер” на улице Толстого в Ереване”, - отмечается в сообщении.
Уголовное дело заведено по п. 1 ч. 2 ст. 131 Уголовного кодекса Армении (похищение человека, совершенное группой лиц по предварительному сговору).
"Предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия для установления всех обстоятельств дела, а также для выявления лиц, совершивших преступление”, - говорится в сообщении.