ՀՀԿ-ն հեռուստաընկերություն կունենա՝ «Հայք» անվանմամբ. «Ժողովուրդ» 02/07/2015   09:13  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Հանրապետական կուսակցության կողմից ստեղծվելիք «Հայք» հեռուստաընկերությունը տեղակայված կլինի Մելիք-Ադամյան փողոցում գտնվող ՀՀԿ կենտրոնական գրասենյակում։
Ըստ լրատվամիջոցի տեղեկությունների՝ ներկայումս այնտեղ ընթանում են նախասյատրաստական աշխատանքները, որպեսզի շուտով հեռուստաընկերությունը սկսի գործել:
Հանրապետականները «Ժողովուրդ»-ի հետ մասնավոր զրույցում հաստատել են տեղեկությունը՝ ասելով, որ առայժմ այդ մասին չեն ցանկանում հրապարակային խոսել և մանրամասներին անդրադառնալ:
«Մեր տեղեկություններով՝ նոր բացվելիք հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն կնշանակվի Արման Թերջանյանը, որն այժմ զբաղեցնում է «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության գործադիր տնօրենի պաշտոնը»,- գրում է թերթը։

“Жоховурд”: У РПА появится телеканал под названием “Айк” 02/07/2015   09:45  |  Пресса
Создаваемая Республиканской партией телекомпания “Айк” будет располагаться в центральном офисе РПА, пишет газета “Жоховурд”.По сведениям издания, в настоящее время там ведутся работы по подготовке к скорому запуску телеканала.
Члены РПА в частной беседе с “Жоховурд” подтвердили данную информацию, заявив, что пока они не желают публично об этом говорить и представлять детали.
По сведениям СМИ, исполнительным директором новой телекомпании будет Арман Терджанян, который ныне занимает должность исполнительного директора телекомпании “Армньюз”.