Դավիթ Բալայանը նշանակվեց Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ 02/07/2015 13:09 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ Դավիթ Բալայանին Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ նշանակելու վերաբերյալ՝ դադարեցնելով նրա՝ Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Հրամանագիրն ստորագրելիս Նախագահը ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով և հիմք ընդունել Արդարադատության խորհրդի 2015 թվականի փետրվարի 3-ի ԱԽ-3-Ո-6 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը:

Давид Балаян назначен председателем суда общей юрисдикции ереванского административного района Шенгавит 02/07/2015   16:20  |  Актуальная тема
Указом президента Армении Сержа Саргсяна полномочия Давида Балаяна в должности судьи суда общей юрисдикции первой инстанции столичного административного района Ачапняк и Давташен прекращены в связи с его назначением председателем суда общей юрисдикции первой инстанции административного района Шенгавит г.Ереван.
Соответствующий указ глава государства подписал, руководствуясь п.11ст. 55 Конституции РА и приняв за основу предложение Совета правосудия ԱԽ-3-Ո-6 от 3 февраля 2015 года.