Կրակոցներ Քանաքեռ-Զեյթունում. երկու մարդ տեղափոխվել է հիվանդանոց 02/06/2015   22:18  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:
Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ 2015թ. փետրվարի 6-ին՝ ժամը 18:50-ին, Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտից ահազանգ է ստացվել, որ որովայնի առաջային պատի հրազենային վնասվածք ախտորոշմամբ հիվանդանոց են տեղափոխվել Ռ.Սեդրակյանը և Ա.Էմբոյանը:
Նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ Քանաքեռի 14 փողոցի թիվ 1 հասցեի մոտ կռիվ է տեղի ունեցել, հնչել են կրակոցներ, որի ժամանակ էլ, նախնական տեղեկություններով, նշված անձինք ստացել են հրազենային վնասներ:
Դեպքի առթիվ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ  քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (Երկու կամ ավելի անձանց սպանության փորձ) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):

Потасовка со стрельбой произошла в ереванском районе Канакер-Зейтун, есть пострадавшие 02/07/2015   09:14  |  Криминальная хроника
Двое человек пострадали во время потасовки со стрельбой, имевшей место накануне вечером в ереванском административном округе Канакер-Зейтун, сообщается на официальной странице Следственного комитета Армении в социальной сети Фейсбук.
Пострадавшие Р. Седракян и А. Эмбоян с огнестрельными ранениями в живот были госпитализированы в Институт хирургии им.Микаеляна 6 февраля, около 18.50 по местному времени.
В следственном отделе административного района Канакер-Зейтун следственного управления СК Армении по г. Еревану возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 34-104 (покушение на убийство двух и более лиц) и ч. 1ст. 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств). Ведется следствие.