Հակառակորդի գնդակից մահացած զինծառայող Շեքսպիր Հակոբյանը կամավոր էր զորակոչվել բանակ. «Ժամանակ» 02/07/2015   09:38  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ը գրում է, որ ԼՂՀ ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի գնդակից մահացած 25-ամյա Շեքսպիր Հակոբյանը Ջերմուկ քաղաքի բնակիչ էր, սակայն իր ընտանիքի հետ վաղուց բնակվում էր ՌԴ-ում՝ Վոլգոգրադում:
«Նա սեփական կամքով է անցած տարի ներկայացել և կամավոր զորակոչվել բանակ», - երեկ մեզ ասաց Ջերմուկի քաղաքապետ Վարդան Հովհաննիսյանը: Քաղաքապետը նաև նշեց, որ Շեքսպիրը ամուսնացած էր, ուներ մեկ երեխա, իսկ մեկը նոր պետք է ծնվեր: Նշենք, որ զինվորի ծնողները երեկ ժամանել են Հայաստան»,- գրում է թերթը։

Погибший от пули противника военнослужащий АО НКР Шекспир Акопян добровольно отправился служить в армию – “Жаманак” 02/07/2015   10:16  |  Пресса
Погибший от пули противника на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики 25-летний Шекспир Акопян был родом из Джермука, однако вместе с семьей давно проживал в Волгограде. Об этом пишет “Жаманак”.
“В прошлом году он по собственной желанию явился в военкомат и добровольно отправился служить в армию”, - сообщил в беседе с корреспондентом издания мэр Джермука Вардан Ованнисян. Он также рассказал, что Шекспир бы женат, имел одного ребенка, а второй только должен был родиться.  Отметим, что родители военнослужащего накануне прибыли в Армению”, - пишет газета.