ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատժիչ գործողությունների արդյունքում հակառակորդը կրել է մարդկային և նյութական կորուստներ 02/07/2015 13:33 | ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ փետրվարի 1-ից 7-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 1200 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 17000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Շաբաթվա ընթացքում ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են նաև պատժիչ գործողությունների, ինչի արդյունքում հակառակորդը կրել է մարդկային և նյութական կորուստներ:

АО НКР прибегла к карательным операциям: ВС Азербайджана понесли потери 02/07/2015   15:47  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 1-го по 7-е февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 1200 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 17000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения АО НКР дали соразмерный ответ на агрессивные действия противника и продолжали уверенно нести боевое дежурство вдоль всей линии соприкосновения.
В течение минувшей недели передовые подразделения АО НКР прибегли также к карательным операциям, в результате которых противник понес людские и материальные потери.