Սառնաղբյուրցի երիտասարդն ազատ է արձակվել. նրան մեղադրանք չի առաջադրվել 02/06/2015   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գյումրիի  ընդհարումների  գործով ձերբակալված Շիրակի մարզի Սառնաղբյուր գյուղի բնակիչ Մնացական Ալեքսանյանն արդեն ազատ է արձակվել:
«Փաստինֆո»-ի այս տեղեկությունները հաստատեցին նաև ՀՀ քննչական կոմիտեից։ Մեր  հարցմանն ի պատասխան՝ կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ Մ.Ալեքսանյանին մեղադրանք չի առաջադրվել, նա շարունակում է մնալ կասկածյալի կարգավիճակում, իսկ որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրություն չհեռանալու մասին։
Հիշեցնենք՝ Մնացական Ալեքսանյանը ձերբակալվել էր հունվարի 16-ին, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածով և 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (խուլիգանություն և իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելը) հարուցված քրեական գործի շրջանակներում` նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից:

Арестованного по делу о январских беспорядках в Гюмри Мнацакана Алексаняна освободили под подписку о невыезде 02/06/2015   14:44  |  Лента новостей
Арестованный по делу о январских беспорядках в Гюмри жителя села Сарнахбюр Ширакской области Армении Мнацакана Алексаняна отпущен на свободу под подписку о невыезде.
Имеющиеся у ИА “ФактИнфо” сведения подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве проинформировали, что М. Алексаняну не предъявляли обвинения. Он продолжает оставаться в статусе подозреваемого. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Напомним, Мнацакан Алексанян был задержан в рамках уголовного дела, возбужденного по признакам ст. 258 (хулиганство) и ч. 2ст. 316(применение опасного для жизни и здоровья насилия в отношении представителя власти). Задержание Алексаняна производилось по решению прокурора, осуществляющего контроль за законностью предварительного следствия.