Սառնաղբյուրում վիճակը լարված է. բնակիչներն ամեն վայրկյան պատրաստ են ոտքի կանգնելու (Տեսանյութ). Aravot 02/05/2015   17:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Aravot.am-ը տեղեկացնում է, որ Սառնաղբյուրցի ազատամարտիկ Մարտիրոս Ալեքսանյանն այդպես էլ չի հասկանում, թե ինչու են ձերբակալել իր որդուն՝ Մնացական Ալեքսանյանին, երբ նա էլ մյուսների նման Գյումրու ռուսական հյուպատոսարանի դիմաց իր արդարացի բողոքն էր հայտնում Ավետիսյանների անմեղ ընտանիքի սպանության համար:
Ըստ նրա՝ իր որդին որեւէ տեղ փախչող չէր, որ ձերբակալեին: Նա պնդում է, որ իր որդուն որևէ ծանուցագիր չի ուղարկվել, եկել են Մարալիկի ոստիկանության աշխատակիցները, հրավիրել են Մարալիկի ոստիկանության բաժին, այնուհետ տեղափոխել են Գյումրի: Ըստ Մարտիրոս Ալեքսանյանի, իր որդին Ասքերանում է ծառայել, դիպուկահար է եղել, մի քանի անգամ հետ է մղել ազերիների հարձակումները:
Մանրամասները՝ սկզբնաղբուր-կայքում և տեսանյությում
21:00 04/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիի ընդհարումների գործով ձերբակալված կա. Ձերբակալողը դատախազն է

Жители армянского села Сарнахбюр готовы выйти на протест из-за ареста одного из участников январского митинга в Гюмри(Видео) 02/05/2015 18:04 | Лента новостей
Ветеран карабахской войны из села Сарнахбюр Ширакской области Армении Мартирос Алексанян недоумевают по поводу задержания своего сына Мнацакана Алексаняна, который вместе со всеми остальными выражал свой справедливый протест у здания Генерального консульства РФ в Гюмри после инцидента с убийством семьи Аветисянов, пишет Aravot.am.
По словам Алексаняна старшего, его сын не собирался подаваться в бега. Он утверждает, что его сын не получал повестки. “Пришли сотрудники полиции Маралика, пригласили его в отдел, а затем доставили в Гюмри", - сказал он. По словам Мартироса Алексаняна, его сын служил в Аскеране, был снайпером и несколько отражал атаки азербайджанцев.