Մարտական հենակետում հայ զինվոր է սպանվել հակառակորդի կողմից 02/05/2015 19:00 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 4-ի լույսի 5-ի գիշերն ու ողջ օրվա ընթացքում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից շարունակել է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը, որի արդյունքում ժամը 16:15-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել՝ զինծառայող, 1990թ. ծնված Շեքսպիր Մխիթարի Հակոբյանը:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից՝ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են համարժեք գործողությունների, որոնց արդյունքում հակառակորդը ևս կրել է կորուստներ:
Մանրամասները ճշտվում են:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Շ. Հակոբյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Военнослужащий АО НКР погиб при обстреле с азербайджанской стороны 02/06/2015   00:34  |  Актуальная тема
В ночь на 5 февраля и в течение всего дня ВС Азербайджана интенсивно нарушали режим прекращения огня, производя выстрелы из оружия разного калибра, в результате чего около 16:15 по ереванскому времени на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных на восточном направлении линии соприкосновения, смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Шекспир Мхитарович Акопян,1990 года рождения. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
“Передовые подразделения АО НКР прибегли к соразмерным ответным действиям, в результате которых противник тоже понес потери. Детали инцидента выясняются”, - отмечается в релизе.
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики разделяет горечь тяжелой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Ш. Акопяна”, – говорится в сообщении оборонного ведомства НКР.