ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարին 02/05/2015 15:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 5-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2014թ. դեկտեմբերյան վեհաժողովի որոշումների իրականացման հարցերը` ուղղված ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող խնդիրներ:
Հատուկ ուշադրության են արժանացել 2015 թվականին ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում պլանավորված միջոցառումների կազմակերպման ու անցկացման խնդիրները, Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության և խաղաղապահությանը նվիրված ռազմավարական քաղաքական ֆորումի նախապատրաստման ընթացքը:

Министр обороны Армении встретился с генсеком ОДКБ 02/05/2015   16:15  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян встретился в среду в Ереване с генеральным секретарем Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николаем Бордюжей. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В ходе встречи обсуждался ход реализации принятых в декабре 2014 года на сессии Совета коллективной безопасности решений, направленных на дальнейшее развитие военной составляющей ОДКБ, а также были затронуты проблемы международной и региональной безопасности.
Особое внимание было уделено организации и проведению запланированных в 2015 году мероприятий в рамках ОДКБ и предстоящим в Армении совместным учениям миротворческих сил “Нерушимое братство-2015”, а также процессу подготовки стратегического политического форума, посвященного проблемам миротворчества.