Դատավորներ են նշանակվել 02/05/2015 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ այդմ, Նախագահի հրամանագրով՝ Ռուզաննա Հակոբյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական և վարչական պալատի դատավոր: Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատարանի դատավորի՝ նրա լիազորությունները դադարեցվել են:
ՀՀ Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ Մխիթար Պապոյանը նշանակել Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր. Հայաստանի Հանրապետության Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի նրա լիազորությունները դադարեցվել են:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագրերն ստորագրելիս ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով և հիմք ընդունել Արդարադատության խորհրդի 2015 թվականի հունվարի 26-ի ԱԽ-2-Ո-4 որոշումը և ԱԽ-2-Ե-1 եզրակացությունը:

Президент Армении назначил новых судей Апелляционного и Кассационного судов 02/05/2015   13:56  |  Лента новостей
Указом главы государства полномочия Рузанны Акопян в должности судьи Административного суда РА прекращены в связи с ее назначением судьей гражданской и административной палат Кассационного суда Армении.
Еще одним указом президента полномочия Мхитара Папояна в должности судьи общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области прекращены в связи с его назначением судьей Апелляционного уголовного суда РА.
Соответствующие указы президент подписал, руководствуясь пунктом 11 статьи 55 Конституции РА и приняв за основу решение Совета правосудия26-ի ԱԽ-2-Ո-4 от 26 января 2015 года и заключение ԱԽ-2-Ե-1, передает пресс-служба главы государства.