Քննարկվել են հայ-շվեդական կապերի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր 02/04/2015   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի Թագավորության գործերի հավատարմատար Մարտին Էնբերգին: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ-ում և Շվեդիայում դեսպանություն հիմնելու մասին երկկողմ փոխադարձ որոշումները՝ Շվեդիայի հետ համագործակցության խորացման և ընդլայնման համատեքստում:
Կառավարության ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների առկայությունը և արդյունավետ աշխատանքը նոր լիցք  կհաղորդեն տարբեր ոլորտներում հայ-շվեդական համագործակցության զարգացմանը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-շվեդական առևտրատնտեսական կապերի սերտացմանը, հայ և շվեդ գործարարների ուղղակի շփումների հաստատմանը և համատեղ ծրագրերի իրականացմանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Премьер Армении обсудил с поверенным в делах Швеции вопросы расширения двустороннего сотрудничества 02/04/2015   15:10  |  Лента новостей
Наличие дипломатических представительств и эффективная работа придадут новый импульс развитию армяно-шведского сотрудничества в различных сферах. Об этом заявил премьер-министр Армении Овик Абраамян на встрече с поверенным в делах Королевства Швеции в Армении Мартыном Энбергом в среду.
Премьер придал важность двусторонним решениям об открытии посольств в Армении и Швеции в контексте углубления и расширения сотрудничества между двумя странами, передает пресс-служба армянского правительства.
Собеседники затронули также ряд вопросов, касающихся укрепления армяно-шведских торгово-экономических связей, установления прямых контактов между армянскими и шведскими предпринимателями и реализации совместных проектов.