ԱԺ-ն համաձայնեց հետաձգել ՓՄՁ-ների համար փաստաթղթավորման պահանջի կիրառումը. օրենքն առաջիկայում կբարեփոխվի 02/04/2015   12:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովը քիչ առաջ 75 «կողմ», 1 «դեմ» և 40 «ձեռնպահ» ձայներով առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Շրջանառաության հարկի մասին» օրենքում կառավարության հեղինակած փոփոխությունը, համաձայն որի՝ ՓՄՁ-երի համար  փաստաթղթավորման պահանջի կիրառումը հետաձգվում է մինչև հուլիսի 1-ը:
Նախագծին կողմ քվեարկեցին ՀՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն, ձեռնպահ` մյուս չորս խմբակցությունները: Երկու դեպքում էլ քվեարկությունը պայմանավորվեց՝ ՓՄՁ-ների համար առավել բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու անհրաժեշտությամբ:
Եվ հիմնական զեկուցող` ֆինանսների փոխնախարար Վախթանգ Միրումյանը, և հարակից զեկուցող` ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը պատգամավորներին հորդորեցին օրենքի վերաբերյալ ներկայացնել առաջարկներ` գործող օրենքը, համաձայն ՀՀ վարչապետի հետ խմբակցությունների ձեռք բերած պայմանավորվածության, բարեփոխելու և ՓՄՁ-ների բարձրացրած խնդիրներին լուծում տալու համար:
14:01 03/02/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԸստ ընդդիմախոսների՝ կառավարության կողմից ՓՄՁ-ների բարձրացրած խնդիրներին լուծում չտալը կամքի պակասի արդյունք է
16:07 02/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՈչ իշխանական խմբակցությունների նախաձեռնած ԱԺ արտահերթ նիստը տեղի չի ունենա
15:57 02/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն Ազգային ժողովում է. Հրավիրվել է դռնփակ խորհրդակցություն
13:54 02/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱզգային ժողովը մնաց առանց հաշվիչ հանձնաժողովի
12:34 02/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն մեկ րոպե լռությամբ հարգեց Ավետիսյան ընտանիքի անդամների և սահմաններին զոհվածների հիշատակը

Парламент Армении согласился отложить внедрение требования к МСБ об обязательном документировании при закупке товаров до 1 июля 02/04/2015 13:20 | Лента новостей
Национальное Собрание Армении на заседании в среду приняло инициированную правительством поправку в закон “О налоге с оборота”, согласно которой внедрение требования к субъектам малого и среднего бизнеса об обязательном документировании при покупке товаров отложено до 1 июля. За проголосовали 75 депутатов, против - 1 и 40 - воздержались.
Напомним, что с 1 февраля должны были вступить в силу изменения в закон “О налоге с оборота”, согласно которым работники ярмарок должны представить задокументированные сведения о товарообороте в налоговые органы и выплачивать ежемесячно налог в размере 1% вместо прежней ставки в 3.5%.
Представители сферы торговли вновь провели в пятницу акцию протеста у здания правительства в Ереване, требуя предоставить им возможность выбора между прежними и новыми условиями работы.