ՀՀ Նախագահի հրամանագիրը՝ 2001 թվականի 20-Ի ՆՀ-896 հրամանագրում փոփոխություն կատարելու մասին 02/03/2015 12:11 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի աշխատանքների արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով, հրամանագիր է ստորագրել՝ 2001 թվականի 20-Ի ՆՀ-896 հրամանագրում փոփոխություն կատարելու մասին:
Ըստ այդմ, Նախագահի հրամանագրով՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2001 թվականի հուլիսի 20-ի «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհուրդ ստեղծելու մասին» ՆՀ-896 հրամանագրի 1-ի կետով հաստատված 2-րդ հավելվածը կշարադրվի նոր խմբագրությամբ՝ համաձայն հավելվածի:
Սույն հրամանագիրն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից:
ՀՀ Նախագահը հրամանագիրն ստորագրելիս ղեկավարվել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 6-րդ կետով և հիմք ընդունել «Իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 70-րդ հոդվածի 5-րդ մասը:

Президент Армении подписал поправку в указ “О создании Совета по содействию развитию информационных технологий ” 02/03/2015   12:39  |  Лента новостей
Президент Армении в целях обеспечения эффективности работы совета по содействию развитию информационных технологий, подписал указ о внесении изменения в указ 20-Ի ՆՀ-896 от 2001 года. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
“Исходя из этого, указом президента, утвержденное пунктом 1 указа главы государства ՆՀ-896 “О создании Совета по содействию развитию информационных технологий ” от 20 июля 2001г. приложение 2 будет изложено в новой редакции в соответствии с приложением.
Данный указ вступает в силу на следующий день после его официального оглашения.
Президент Армении подписал указ, руководствуясь пунктом 6 статьи 55 Конституции РА и приняв за основу “ часть 5 статьи 70 закона РА “О правовых актах”.