Երեմ Սարգսյանը կներկայացնի Գյումրիում սպանության գործով տուժողների իրավահաջորդների շահերը 02/02/2015   21:35  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գյումրի քաղաքում Ավետիսյանների ընտանիքի յոթ անդամների սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը քննող նախաքննական մարմնին փաստաբան Երեմ Սարգսյանն այսօր ներկայացրել է լիազորագիր` տուժողի երկու իրավահաջորդի շահերը ներկայացնելու համար:
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը` տեղեկացնում ենք, որ փաստաբան Երեմ Սարգսյանը քրեական գործով կներկայացնի տուժողի իրավահաջորդներ Լուսինե Ավետիսյանի եւ Եգոր Ադամյանի շահերը:
Ավելի վաղ Երեմ Սարգսյանը «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրել էր, որ տուժողների իրավահաջորդների շահերը ներկայացնելու է կամավոր հիմունքներով:
Այսպիսով՝   տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչը հնարավորություն կունենա ծանոթանալ գործի որոշակի  նյութերի, ինչը նշանակում է, որ տուժող կողմը կկարողանա հետևել գործի ընթացքին, անհրաժեշտության դեպքում՝ հանդես գալ միջնորդություններով:
10:37 31/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիի դեպքերով տուժողների իրավահաջորդներին տրամադրվել է հանրային պաշտպան
17:15 30/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԵռյակը հանդես կգա փակ լսումներ և ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու նախաձեռնությամբ

Адвокат Ерем Саркисян будет представлять интересы двух правопреемников убитой в Гюмри семьи Аветисянов 02/03/2015   09:25  |  Актуальная тема
Адвокат Ерем Саркисян будет представлять интересы двух правопреемников убитой в Гюмри семьи – Лусине Аветисян и Егора Адамяна.Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Соответствующую доверенность адвокат представил органу предварительного следствия, занимающемуся расследованием данного уголовного дела.
Ранее Ерем Саркисян в беседе с ИА “ФактИнфо” сообщил, что будет защищать интересы правопреемников потерпевших на добровольной основе.
Таким образом, представитель правопреемников потерпевших сможет ознакомиться с некоторыми материалами дела, а это означает, что потерпевшая сторона сможет следить за ходом следствия и при необходимости выступить с ходатайствами.