Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 10000 կրակոց 02/02/2015 11:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Առաջնագծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունվարի 31-ին և փետրվարի 1-ին հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 500 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից ու տարբեր տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 10000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով համապատասխան գործողությունների:

Азербайджан за два дня нарушил режим прекращения огня свыше 500 раз – Минобороны НКР 02/02/2015 13:00 | Лента новостей
ВС Азербайджана продолжают интенсивно нарушать режим перемирия по всему периметру линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
По оперативным данным Армии обороны НКР, 31 января и 1 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано свыше 500 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разного калибра, а также из минометов калибра 60мм. и гранатометов различного типа по направлению армянских позиций было произведено около 10000 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно несут боевое дежурство, при необходимости прибегая к соответствующим действиям”, – отмечается в сообщении.