Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել գերմանաբնակ թուրք ռեժիսոր Ֆաթիհ Աքինի Հայոց ցեղասպանության թեմայով նկարահանված «Սպի» ֆիլմի պրեմիերային 01/30/2015   20:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր «Մոսկվա» կինոթատրոնում պետական հանձնաժողովի անդամների և այլ հյուրերի հետ ներկա է գտնվել գերմանաբնակ թուրք ռեժիսոր, Վենետիկի փառատոնի մրցանակակիր Ֆաթիհ Աքինի Հայոց ցեղասպանության թեմայով նկարահանված «Սպի» ֆիլմի պրեմիերային:
19:09 10/11/2014  |  ՀարցազրույցՆախագահը գործադիրին առաջարկել է նորից անդրադառնալ ոչ իշխանական ուժերի 12 կետանոց փաստաթղթին
18:49 13/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն ընդունել է «Գաֆէսճեան ընտանիք» հիմնադրամի նախագահին
20:33 12/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը հյուրընկալել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին և Ասորի Ուղղափառ Եկեղեցու հովվապետին
14:36 12/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՏոմիսլավ Նիկոլիչ. Հայաստանի և Սերբիայի ժողովուրդներն ապրում են իրենց սեփական, այլ ոչ թե գաղութացրած տարածքներում

Президент Армении присутствовал на показе фильма Фатиха Акина “Шрам” о Геноциде армян 01/31/2015   09:12  |  Лента новостей
В ереванском кинотеатре “Москва” накануне состоялся показ посвященного Геноциду армян фильма “The Cut” (“Шрам”), снятого немецким режиссером турецкого происхождения, продюсером, сценаристом и актером, лауреатом Венецианского фестиваля Фатихом Акином.
Как передает пресс-служба президента РА, на показе присутствовали президент Армении, председатель Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, Серж Саргсян.