Շուրջ 4600 կրակոց՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից 01/29/2015   10:39  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 28-ին և լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 300 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից /15 արկ/ և ՌՊԳ-7 /6/ ու ԱԳՍ /32/ տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 4600 կրակոց: Այդ մաին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանն առաջնագծում և անհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:

За минувшую ночь Азербайджан нарушил режим прекращения огня на границе с НКР около 300 раз 01/29/2015   10:47  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в ночь с 28-го на 29-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 300 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.
Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров, а также из минометов калибра 60мм(15 снарядов) и гранатометов РПГ-7/6/ и АГС/32/ по направлению армянских позиций было произведено более 4600выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения АО НКР уверенно владеют оперативной обстановкой на передовой и при необходимости прибегают к соответствующим действиям.