Դիվերսիոն գործողությունների փորձ՝ Տավուշում. հակառակորդի հետախուզական-դիվերսիոն խմբի անդամները հետ են շպրտվել 01/29/2015   12:19  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Անցած գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները  համարժեք գործողությունների են դիմել՝ արձանագրված նպատակային խախտումների դեպքում:
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 29-ին՝ ժամը 00:30-ի սահմաններում, հակառակորդը հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձն է ձեռնարկել ՀՀ Տավուշի մարզում:
Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը կրակահերթեր է արձակել Daewoo մակնիշի քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ: Մեքենայում գտնվող 3 անձինք հակառակորդի կրակահերթերից չեն տուժել:
Հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում հետախուզական-դիվերսիոն խմբի անդամները հետ են շպրտվել:

Азербайджанская диверсионная группа обстреляла гражданский автомобиль в Тавушской области 01/29/2015   13:43  |  Актуальная тема
Азербайджанская диверсионная группа обстреляла гражданский автомобиль Daewoo на участке Воскепар-Киранц в Тавушской области Армении. В машине находились трое человек - никто из них не пострадал, сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
“Очередную попытку диверсии в направлении Тавушской области противник предпринял в ночь на четверг, 29 января.В результате предпринятых армянской стороной действий члены диверсионно-разведывательной группы были отброшены на исходные позиции”, - говорится в сообщении.
“За минувшую ночь азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня на разных участках армяно-азербайджанской границы с применением оружия разного калибра. Передовые подразделения ВС Армении прибегали к адекватным действиям лишь в случае крайней необходимости - когда противник вел прицельный огонь.
Передовые подразделения ВС РА уверенно контролируют ситуацию по всей протяженности линии соприкосновения”, - отмечается в сообщении оборонного ведомства Армении.