Ըստ անհրաժեշտության՝ կանխիչ, պատժիչ, պարտադրող միջոցառումներ ենք անցկացնում, որովհետև հակառակորդը այդ լեզուն է միայն հասկանում. Սերյան Օհանյան 01/28/2015 14:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանին լարվածությունը մերթընդմերթ սաստկանում է, բայց ՀՀ ԶՈւ-ն և ԼՂՀ ՊԲ-ն լիարժեք վերահսկում են իրադրությունը և արժանի հակահարվածներ տալիս բոլոր ոտնձգություններին: Այսօր «Եռաբլուր» պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սերյան Օհանյանը՝ հավելելով, որ ըստ անհրաժեշտության՝ կանխիչ, պատժիչ, պարտադրող միջոցառումներ են անցկացվում, որովհետև հակառակորդն այդ լեզուն է միայն հասկանում:
Անդրադառնալով վերջին օրերին հակառակորդի դրսևորած ակտիվությանը՝ նախարար Օհանյանը նշեց, որ մեր հարևանները փորձում են այդ կերպ ազդել միջազգային կառույցների վրա, որպեսզի ավելի մեծ զիջումների գնանք ԼՂՀ-ի հակամարտության կարգավորման գործում՝ չհասկանալով, որ երկխոսությունն է միակ ձևը՝ խաղաղ քաղական պայմաններով հարցի լուծման:

Сейран Оганян: ВС Армении проводят при необходимости превентивные мероприятия, поскольку противник другого языка не понимает 01/28/2015   15:56  |  Лента новостей
ВС Армении и АО НКР полностью контролируют ситуацию на границе, где время от времени наблюдается рост напряженности, и отвечают достойными контрударами на все посягательства противника. Об этом в беседе с журналистами в военном пантеоне “Ераблур” заявил министр обороны Армении Сейран Оганян. “В случае необходимости проводятся превентивные, карательные мероприятия и действия по принуждению к миру, поскольку противник другого языка не понимает”, - добавил Сейран Оганян.
Комментируя предпринятые противником в последнее время провокации, глава Минобороны Армении также отметил, что своими действиями Азербайджан пытается воздействовать на международное сообщество, дабы добиться от нас уступок в вопросе урегулирования карабахского конфликта, не понимая, что единственным вариантом решения проблемы является мирный политический диалог.