Մեկ օրվա ընթացքում ավելի քան 4500 կրակոց հայ դիրքապահների ուղղությամբ 01/27/2015 10:47 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից և ՌՊԳ-7, ԳՊ-25 ու ԱԳՍ տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4500 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծում վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատասխան գործողությունների:

За ночь Азербайджан нарушил режим прекращения огня на границе с НКР около 300 раз 01/27/2015   11:14  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в ночь с 26-го на 27-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 300 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня.
Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров, а также из минометов калибра 60мм. и гранатометов РПГ-7, ГП-25 и АГС по направлению армянских позиций было произведено более 4500 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения АО НКР продолжают уверенно владеть оперативно-тактической обстановкой на передовой и при необходимости прибегают к ответным действиям.