Արցախի շփման գծում Ադրբեջանն ունեցել է 3 զոհ, երկու վիրավոր 01/26/2015 12:05 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 24-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 800 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից /79 արկ/ և ՌՊԳ /21/ ու ԱԳՍ /18/ տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների, որոնց արդյունքում հակառակորդն ունեցել է 3 զոհ և 2 վիրավոր: ՊԲ-ն կորուստներ չունի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За сутки Азербайджан нарушил режим прекращения огня на границе с НКР порядка 800 раз 01/26/2015   12:21  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 24-го по 25-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 800 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров, а также из минометов калибра 60мм.(79 снарядов) и гранатометов РПГ(21 снаряд) и АГС(18снарядов) по направлению армянских позиций было произведено более 14000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Передовые подразделения АО НКР прибегли к ответным действиям, в результате которых противник потерял 3 военнослужащих убитыми и 2 - ранеными. С карабахской стороны потерь нет.
Передовые подразделения АО НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство по всей протяженности линии соприкосновения.