Վթարում զոհված երեխայի հայրը Վարդան Պետրոսյանին. «Պատասխան ես տալու, ամեն ինչի համար պատասխան ես տալու» 01/26/2015   14:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Տուժողի իրավահաջորդ Արթուր Հակոբյանն այսօր դատարանում հայտարարեց, որ ինչպես անցյալ դատական նիստում, այնպես էլ դրան նախորդ նիստերում պաշտպանական կողմի բոլոր հայտարարությունները «սուտ են»:
«Նիկոլայ Բաղդասարյանն է Բալոյանին առաջարկել՝ ինչքան պետք է մենք կֆինանսավորենք, միայն թե Վարդանի վրա մեղավորություն չմնա: Նույնիսկ գործարար Հովնանյանն է գնացել եղբորս տուն, որ ինչ որ պետք է անենք, միայն թե Վարդանը չնստի,-հայտարարեց Տուժողի իրավահաջորդը՝ հավելելով,- իսկ իրենք միշտ ուզում են մեզ ճնշած լինեն, ինչի՞ համար, երկու երեխա տվեց սպանեց»:
«Վարդան Պետրոսյանը դերասանական շնորհք ունի, ճարտար լեզու ունի, ուզում է իրեն այստեղ լավ ցուցյ տա, մենք իրենից փող ենք պոկում»,-նշեց տուժողը և ավելացրեց, որ շատ հարցեր ունի Վարդան Պետրոսյանին ուղղելու, ապա հիշեցրեց, որ վերջինը խոստացել է կալանավայրից դուրս գալուց հետո իր բոլոր հարցերի պատասխանները տալ:
«Պատասխան ես տալու, ամեն ինչի համար պատասխան ես տալու»,- հայտարարեց Արթուր Հակոբյանը:
Տուժողի իրավահաջորդի ելույթի ընթացքում Վարդան Պետրոսյանի քույրը՝ Աշխեն Պետրոսյանը, դատարանի դահլիճում հայտարարեց, թե տուժողը ճիշտ չի խոսում, ինչը հերթական մթնոլորտի շիկացման առիթ դարձավ: Արդյունքում Աշխեն Պետրոսյանն ու նրա կողմնակիցները լքեցին դատարանի հահլիճը:

Отец погибшего в ДТП подростка назвал “враньем” все заявления защиты Вардана Петросяна 01/26/2015   15:31  |  Актуальная тема
Правопреемник потерпевшего Артура Акопяна на сегодняшнем заседании суда по делу о ДТП с участием известного актера Вардана Петросяна назвал все заявления защиты “ложью”.
“Николай Багдасарян предложил Балояну(адвокат потерпевшей стороны –прим.ред) “заплатить столько, сколько нужно, только чтобы на Вардане не было вины. “Даже бизнесмен Овнанян поехал домой к моему брату с целью сделать все возможное”,чтобы Вардан не сидел”, - заявил правопреемник потерпевшего.
“Вардан Петросян обладает актерским даром и красноречием, и хочет себя показать с лучшей стороны и что мы у него якобы деньги клянчим “, - отметил потерпевший и добавил, что у него возникло много вопросов к Вардану Петросяну, а затем напомнил ,что актер пообещал после выхода из тюрьмы ответить на все его вопросы.
“Ты за все ответишь!” - заявил Артур Акопян.
В ходе выступления потерпевшего сестра Вардана Петросяна, Ашхен Петросян, заявила в суде, что потерпевший говорит неправду. Обстановка на процессе накалилась, и в итоге Ашхен Петросян и ее сторонники покинули зал суда.
16:14 05/09/2014  |  Криминальная хроникаВардан Петросян изъявил желание дать показания по делу о ДТП