Մենք չենք թաքցնում, որ կանխարգելիչ գործողություններ ենք իրականացրել. Արծրուն Հովհաննիսյան 01/26/2015 18:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայկական կողմը Ադրբեջանի ՊՆ-ին խորհուրդ է տալիս տարբերել ականանետը նռնականետից, քանի որ ականանետի դեպքում զոհերն ու ավերածությունները լրիվ այլ կլինեին: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հավհաննիսյանը՝ ցավակցելով ադրբեջանական զոհերի ընտանիքներին՝ նրանց որդիների ադրբեջանական ղեկավարության ավանտյուրայի զոհը դառնալու կապակցությամբ:
«Ցավակցելով ադրբեջանական զոհերի ընտանիքներին՝ նրանց որդիների ադրբեջանական ղեկավարության ավանտյուրայի զոհը դառնալու կապակցությամբ՝ միաժամանակ որոշակի պարզաբանում տանք:
Այո՛, մենք չենք թաքցնում, որ կանխարգելիչ գործողություններ ենք իրականացրել: Զոհվածների հարազատները կարող են սեփական ԶՈւ-երի հրամկազմից պարզաբանում պահանջել, թե սույն ամսի 23-26-ը ինչ ճակատագիր են ունեցել Գյոալի-Գետաբեկի ուղղությամբ տեղակայված 812-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի պաշտանության տեղամասում, Զիվլյան-Դաշքեսան ուղղությամբ տեղակայված 191-րդ լեռնահրաձգային բրիգադի տեղամասում, Քեմերլիի ուղղությամբ տեղակայված 707-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի և Կիյամադդինլիի ուղղությամբ տեղակայված 161-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի պաշտպանության տեղամասում ծառայող ավելի քան 15 զինծառայողները:
Ի դեպ, Ադրբեջանի ՊՆ-ին խորհուրդ կտայինք տարբերել ականանետը նռնականետից, քանի որ ականանետի դեպքում զոհերն ու ավերածությունները լրիվ այլ կլինեին»:

Арцрун Ованнисян: Армянская сторона не скрывает, что провела превентивные мероприятия 01/26/2015   18:47  |  Лента новостей
Армянская сторона не скрывает, что предприняла превентивные действия. Об этом в понедельник на своей странице в соцети Facebook написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
"Выражая соболезнования семьям погибших азербайджанцев, павших жертвами авантюры со стороны азербайджанского руководства, представим некоторые разъяснения.
Мы не скрываем, что предпринимаем превентивные действия. Родственники погибших сами могут потребовать у командования ВС Азербайджана разъяснения о судьбе более чем 15 военнослужащих 812 мотострелковой бригады , расквартированной в направлении Гёал-Гедабек, 191 горнострелковой бригады, расположенной в направлении Дживлян-Дашкесана, 707-й и 161-й мотострелковой бригад, дислоцированных в направлении Кемерли и Киямаддинли соответственно.
Армянская сторона советует Минобороны Азербайджана научиться отличать минометы от гранатометов, поскольку в случае применения минометов ситуация с жертвами и разрушениями была бы совсем иной”, - отметил пресс-секретарь Минобороны Армении.