Գյումրիում հնարավոր է նորից միջկլանային պայքար սկսվի Գրիգորյանների և Ղուկասյանների միջև. «Հրապարակ» 01/23/2015 08:04 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ Մարտուն Գրիգորյանի վերջին ակտիվացման ֆոնին Գյումրիում կարող են նորից միջկլանային բախումներ սկսվել Գրիգորյանների և Ղուկասյանների միջև, որի առիթը, ամենայն հավանականությամբ, թիվ 34 ընտրատարածքի մանդատն է լինելու:
«Գյումրեցիների ներկայացմամբ, Վարդան Ղուկասյանի և Մարտուն Գրիգորյանի շանսերը մոտավորապես հավասար են: Ղուկասյանի կողմնակիցները պնդում են, սակայն, որ երիտասարդ ԲՀԿ-ականի ռեյտինգը նոր է բարձրացել՝ Գյումրու վերջին դեպքերի ժամանակ ունեցած դերակատարման հետ կապված, ի տարբերություն Վարդան Ղուկասյանի, որի վարկանիշը միշտ էլ բարձր է, և որ Մարտունը փչացրեց իր բավական հաջող շոուն՝ վերջին պահին հավաքված ժողովրդին դիմելով «հարգելի ընտրողներ» և դրանով ցույց տալով, որ ինքն այդ ողբերգությանը վերաբերվում է որպես նախընտրական միջոցառման: Շատ գյումրեցիների էլ զայրացրել է պատգամավորի այն արտահայտությունը, թե ռուսները քաղաքում իրենց վատ են պահում, շրջում են ավտոմատներով զինված, հարբած, մասնավորապես խրախճանքների վայրերում, և դա այն դեպքում, երբ քաղաքի բոլոր նման վայրերը պատկանում են իրենց, և ռուսների խրախճանքներից հիմնական շահողը հենց Մարտունն է»,- գրում է թերթը։

“Грапарак”: В Гюмри межклановая борьба между Григорянами и Гукасянами может разгореться с новой силой 01/23/2015   10:02  |  Пресса
Газета “Грапарак” со ссылкой на свои источники пишет, что в свете недавней активизации Мартуна Григоряна в Гюмри межклановые столкновения между Григорянами и Гукасянами могут разгореться с новой силой и поводом для этого, по всей видимости, станет мандат избирательного округа №34.
По словам гюмрийцев, шансы Вардана Гукасяна и Мартуна Григоряна почти равны. Сторонники Гукасяна утверждают, однако, что рейтинг молодого представителя партии “Процветающая Армения” поднялся совсем недавно, в связи с его участием в последних событиях в Гюмри, в отличие от Вардана Гукасяна, чей рейтинг всегда на высоте. Мартун же испортил свое довольно удавшееся шоу, обратившись в последний момент к народу со словами: “дорогие избиратели”, тем самым продемонстрировав, что он относится к этой трагедии, как к предвыборному мероприятию.
Многих жителей Гюмри возмутила фраза депутата о том, что русские ведут себя плохо в городе: разгуливают пьяные с автоматами, в частности, бывают в увеселительных заведениях, и это в том случае, когда все эти объекты в городе принадлежат им, и устраиваемые русскими застолья в основном на руку именно Мартуну”, - пишет газета.