ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումների զգոնության և աչալրջության շնորհիվ դիվերսիոն խմբավորումերի հերթական փորձերը ձախողվել են 01/23/2015   11:49  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Լիովին կասեցնելով սեփական զինված ուժերին վերաբերող բացասական և շփման գծում սեփական կորուստներով ուղեկցվող ձախողումներին վերաբերող տեղեկատվության յուրաքանչյուր հրապարակում` ադրբեջանական կողմը շարունակում է սահմանային իրավիճակն ապակայունացնող գործողությունները և հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում դիվերսիոն իր մարտավարությունը:  Այս մասին հայտնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Անցած գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի պահմանման ռեժիմը սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ:
Հունվարի 23-ի առավոտյան Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձեր են ձեռնարկել ՀՀ Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանի մարտական մի քանի դիրքերի ուղղությամբ:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումների զգոնության և աչալրջության շնորհիվ դիվերսիոն խմբավորումերի հերթական փորձերը ձախողվել են: Ձեռնարկված գործողությունների արդյունքում դիվերսիոն խմբերի առաջխաղացումը կասեցվել է և հակառակորդը հետ է շպրտվել: ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը շփման գծի ամբողջ երկայնքով:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունն է հայտնում զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին:

ВС Армении пресекли очередные попытки проникновения азербайджанских диверсионных групп 01/23/2015   12:22  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона, прекратив полностью любые публикации, содержащие негативную информацию об армии и сопровождающихся потерями провалах на линии соприкосновения, продолжает осуществлять шаги по дестабилизации ситуации и прибегать к диверсионной тактике на разных участках армяно-азербайджанской границы, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
За минувшую ночь азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня на разных участках границы, применив стрелковое оружие, в том числе крупнокалиберные виды вооружения.
Утром 23 января подразделения ВС Азербайджана предприняли очередную попытку диверсионного проникновения в направлении нескольких позиций в Бердском районе Тавушской области Армении.
Благодаря бдительности ВС Армении, очередные попытки проникновения азербайджанских диверсионных групп провалились. В результате предпринятых действий продвижение диверсионных групп было пресечено, и противник был отброшен назад. Вооруженные силы Армении уверенно контролируют ситуацию по всей протяженности линии соприкосновения.
К сожалению, с армянской стороны есть убитые и раненые. Погибли лейтенант Карен Араратович Галстян и рядовой Артак Вагаршакович Саркисян.