Հայաստանի և Ռուսաստանի ՔԿ-ների նախագահներն ստորագրել են համակարգող մարմին ստեղծելու մասին համաձայնագիր 01/20/2015 21:04 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գյումրիում Ավետիսյանների սպանության գործի քննության արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով Հայաստանի և Ռուսաստանի քննչական կոմիտեների նախագահներն այսօր ստորագրել են համակարգող մարմին ստեղծելու մասին համաձայնագիր:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Նշենք, որ համակարգող մարմնի կազմում ընդգրկվել են երկու երկրների քննչական կոմիտեների ներկայացուցիչներ, քրեագետներ:

Главы СК Армении и России подписали соглашение о создании органа для координации расследования дела об убийстве семьи в Гюмри 01/20/2015   21:20  |  Актуальная тема
Председатели Следственных комитетов Армении и России Агван Овсепян и Александр Бастрыкин во вторник подписали соглашение о создании координационного органа с целью обеспечения эффективности следствия по делу об убийстве семьи Аветисянов в Гюмри.
Имеющиеся у ИА “Фактинфо” сведения подтвердила советник главы СК Армении Сона Трузян.
Отметим, что в состав координационного органа вошли криминалисты и другие представители Следственных комитетов двух стран.