Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4557 կրակոց 01/19/2015 11:23 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունվարի 17-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից արձանագրվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի շուրջ 400 խախտում, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4557 կրակոց: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը կիրառել է նաև ականանետեր, նռնականետեր, ենթափողակալներ, դիպուկահար հրացաններ և գնդացիրներ:
Նշված ժամանակահատվածում ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը պահել են մշտական վերահսկողության տակ, անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

За два дня Азербайджан нарушил режим прекращения огня на границе с НКР около 400 раз: противник применил также минометы и пулеметы 01/19/2015 11:56 | Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 17-го по 19-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 400 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время по направлению армянских позиций было произведено более 4557 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Помимо стрелкового оружия, противник применил также минометы, гранатометы, снайперские винтовки и пулеметы.
Передовые подразделения Армии обороны держат оперативно-тактическую ситуацию под постоянным контролем, при необходимости прибегая к ответным действиям.