Երևանում կատարված սպանության մեջ կասկածվողը ձերբակալվել է 01/19/2015 20:03 | Քրեական խրոնիկոն
Նախօրեին Աբելյան փողոցում տեղի ունեցած սպանության գործով քիչ առաջ իրավապահ մարմիններին է ներկայացել կասկածյալը և ձերբակալվել:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, երեկ` ժամը 23:40-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Աբելյան փողոցի 3-րդ շենքի 3-րդ մուտքի մետաղյա դռան հետնամասում հայտնաբերվել է Վազգեն Դալլաքյանի դիակը` մարմնի տարբեր հատվածներում կտրած ծակած վերքերով:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ դեպքի վայրի զննությամբ նշված շենքի 3-րդ մուտքի մետաղյա դռան հետնամասից մինչև 3-րդ հարկ և 33-րդ բնակարան հայտնաբերվել են արնանման հետքեր:
Նշված բնակարան սպանվածը գնացել էր իր ծանոթ աղջկան գտնելու նպատակով։ Սպանվածը չի իմացել, թե աղջիկը կոնկրետ որ բնակարանում է ապրում, հարցուփորձ է արել բնակիչների շրջանում:
Հարցուփորձի ժամանակ վիճաբանություն է առաջացել Դալլաքյանի և 33-րդ բնակարանի բնակչի միջև, այդ ժամանակ էլ վերջինս դանակով հարվածներ է հասցրել նրան:

Подозреваемый в убийстве молодого парня в Ереване сдался полиции 01/19/2015 20:15 | Криминальная хроника
Подозреваемый в совершении убийства на улице Абеляна в Ереване был арестован после того, как он добровольно сдался правоохранительным органам.
Как уже ранее сообщалось, тело Вазгена Даллакяна с колото-резаными ранениями различной степени тяжести было обнаружено накануне поздно вечером за металлической дверью в подъезде одного из домов по ереванской улице Абеляна №3.
По сведениям “Фактинфо”, при осмотре места происшествия были обнаружены следы крови. В рамках уголовного дела допрошены жители указанного дома и другие лица.
По показаниям одного из них, он вместе с убитым отправился в дом на улице Абеляна №3 на встречу с его знакомой. Посетители не знали ее точного адреса и решили поспрашивать у соседей.
Во время одного из таких расспросов, вспыхнула потасовка между Даллакяном и жителем квартиры №33,во время которой последний ударил своего оппонента ножом.