Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ցավակցական խոսքը՝ Գյումրիում սպանված ընտանիքի փոքրիկի` Սերյոժա Ավետիսյանի մահվան կապակցությամբ 01/19/2015   18:10  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցել է՝ Սերյոժա Ավետիսյանի մահվան կապակցությամբ:
«Մեզ չհաջողվեց փրկել փոքրիկ Սերյոժայի կյանքը: Չնայած հայ և ռուս բարձրակարգ բժիշկների անսահման ճիգերին՝ մենք կորցրինք նրան:
Հանգավ լույսը, որը Գյումրիի ոճրագործությունից հետո բոլորիս միակ սփոփանքն էր, որն անվերականգնելին գոնե ինչ-որ չափով լցնելու համար անելիք էր թողնում մեզ: Ավա՜ղ, չստացվեց, չնայած հնարավոր և անհնարին բոլոր ջանքերին՝ չստացվեց :
Ցավակցում եմ Ավետիսյանների հարազատներին, բոլոր գյումրեցիներին, մեր ողջ ժողովրդին: Ճիշտ է՝ ցավակցությունները, որքան էլ հնչեն, չեն փարատելու վիշտը, և հետ չեն բերելու կորուստը, բայց պիտի դիմանալ: Պիտի ուժ ու տոկունություն գտնել: Ապրելու ուրիշ բանաձև չկա: Պիտի շարունակել ապրել և արդար հատուցման հասնել այս բոլոր ցավերի ու այս ոճրագործության համար»,- ասված է ՀՀ Նախագահի խոսքում:

Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной раненного в результате инцидента в Гюмри младенца 01/19/2015 18:26 | Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян выразил соболезнования в связи со смертью полугодовалого Сережи Аветисяна. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
“Нам не удалось спасти жизнь маленького Сережи. Несмотря на все усилия высококвалифицированных армянских и российских врачей, мы его потеряли.
Померк тот свет, который после преступления в Гюмри был единственным утешением и оставлял нам надежду хоть как-то восполнить невосполнимое. Увы, несмотря на все возможные и невозможные усилия, не получилось.
“Соболезную родным Аветисянов, всем гюмрийцам, всему нашему народу. Правда, соболезнования, сколько бы их не прозвучало, не утешат и не восполнят утрату, но нужно держаться. Нужно найти в себе силы и стойкость. Другой формулы жизни нет. Нужно продолжать жить и добиваться справедливой расплаты за всю эту боль и преступление”, - говорится в сообщении президента.