Հունվարի 20-ին նախատեսված խորհրդարանական լսումները չեն կայանա 01/19/2015 21:23 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը, քննարկելով ստեղծված իրավիճակը և հաշվի առնելով Գյումրիում ոճրագործության զոհ դարձած Ավետիսյանների ընտանիքի փոքրիկի՝ Սերյոժա Ավետիսյանի, մահվան հանգամանքը, գտնում է, որ պետք է հետաձգել հունվարի 20-ին նախատեսված խորհրդարանական լսումները:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, այսպիսով, հունվարի 20-ին նախատեսված «2015 թ. հունվարի 12-ին Գյումրիում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքերի հետ կապված իրավական գործընթացների մասին» թեմայով խորհրդարանական լսումները չեն կայանա:

Намеченные на 20 января парламентские слушания по трагедии в Гюмри не состоятся 01/19/2015   21:47  |  Лента новостей
Парламент Армении отложил намеченные на 20 января парламентские слушания по вопросу о правовых процессах, касающихся произошедшей 12 января трагедии в Гюмри.Об этом сообщает  пресс-служба НС Армении.
Решение было принято постоянной комиссией НС Армении по государственно-правовым вопросам по итогам обсуждения сложившейся ситуации и ввиду кончины полугодовалого Сережи Аветисяна.
Отметим, что единственный выживший член семьи Аветисянов - шестимесячный Сережа – скончался в понедельник в ереванском медцентре.