Վլադիմիր Գասպարյանը՝ Պերմյակովի ձերբակալման մասին. Ձերբակալումից երկու ժամ առաջ մենք տեղեկատվություն ունեինք, որ Պերմյակովը հայ-թուրքական սահմանին է. 168.am 01/17/2015 15:37 | ԼՐԱՀՈՍ
168.am-ի տեղեկացմամբ՝ ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյաննայսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել է, թե իր համար նշանակություն չունի՝ ով է բռնել Գյումրիում հունվարի 12-ին ընտանիքի վեց անդամների դաժան սպանության մեջ մեղադրվող ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ժամկետային զինծառայող Վալերի Պերմյակովին:
Նաև հավելեց. «Մեր խնդիրն է ստեղծել այնպիսի իրավիճակ, որ ոչ մի հանցագործ չհեռանա մեր տարածքից: Հենց այդ էլ մենք ապահովում ենք: Անկեղծ ասած` ձերբակալումից երկու ժամ առաջ մենք տեղեկատվություն ունեինք, որ Պերմյակովը հայ-թուրքական սահմանին է: Մեր 35 հոգանոց խումբը մեկնել էր այնտեղ, նայել տարածքի մի մասը եւ զգուշացրել սահմանապահներին: Ինձ համար կարեւոր չէ, թե ով է բռնել հանցագործին, մնացածն իմ տիրույթում չէ»,- ասաց նա:

Глава полиции Армении прокомментировал обстоятельства задержания предполагаемого убийцы семьи Аветисянов – газета “168 часов” 01/17/2015 15:58 | Лента новостей
Начальник полиции Армении Владимир Гаспарян в беседе с журналистами в субботу заявил, что для него не имеет значения, кто поймал российского военнослужащего Валерия Пермякова, обвиняемого в жестоком убийстве семьи в Гюмри. Об этом пишет газета “168 часов”.
“В наши задачи входит создание такой ситуации, в условиях которой преступнику не удастся покинуть территорию Армении, что, собственно, мы и обеспечили. По правде говоря, мы за два часа до задержания располагали сведениями о том, что Пермяков направится к армяно-турецкой границе. Наша группа в составе 35 человек отправилась туда, осмотрела часть территории и предупредила пограничников. Для меня не имеет значения, кто поймал преступника, остальное не в моей компетенции”, - сказал он, передает издание.