Ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատայինները փորձել են ներթափանցել հայկական տարածք 01/17/2015   13:46  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունվարի 11-ից 17-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 1200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է  ավելի քան 12 000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամլո ծառայությունից:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան /Ջրաբերդ/ և արևելյան /Ակնա/ ուղղություններով ադրբեջանական հատուկ  նշանակության ջոկատայինները ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների օպերատիվ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կասեցվել է, իսկ վերջիններս կորուստներ կրելով, հետ են շպրտվել ելման դիրքեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և պատրաստ են համարժեք հարված հասցնել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին:

За неделю ВС Азербайджана нарушили режим перемирия на границе с НКР около 1200 раз и предприняли две попытки диверсии 01/17/2015   14:17  |  Актуальная тема
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 11-го по 17-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 1200 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 12 000 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Помимо вышеуказанных нарушений, азербайджанские отряды специального назначения предприняли попытки диверсии на северо-восточном (Джраберд) и восточном (Акна) направлениях линии соприкосновения.
В результате оперативных действий передовых подразделений АО НКР, попытки продвижения азербайджанских спецназовцев были пресечены, и противник, неся потери, был отброшен на исходные позиции.
Передовые подразделения АО НКР контролируют государственную границу и готовы дать адекватный ответ на провокационные действия противника.