Մեղադրող դատախազը Վարդան Պետրոսյանի համար 6.5 տարվա ազատազրկում պահանջեց 01/16/2015   17:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մեղադրող դատախազ Արթուր Սարգսյանն այսօր Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթերցած մեղադրական ճառով դատարանից պահանջեց Վարդան Պետրոսյանին 6.5 տարվա ազատազրկման դատապարտել և 3 տարով զրկել վարորդական իրավունքից:
Դատախազը նշեց, որ նման պատժի համար հիմք է ընդունել մի շարք հանգամանքներ, մասնավորապես` Վարդան Պետրոսյանը վթարի պահին խոսել է հեռախոսով, մեքենայի արագությունը գերազանցել է 71կմ/ժ-ը, որ մեքենաների բախումը տեղի է ունեցել ճանապարհի բանուկ մասից դուրս` կողնակում:
Արթուր Սարգսյանը նշեց նաև, որ Վարդան Պետրոսյանը նկատել է, որ «Նիվա»-ի հետընթացի լույսերը միացած են եղել, սակայն շարունակել է նույն արագությամբ ընթանալ:
Իսկ պատիժը նշանակելիս դատախազը խնդրեց հաշվի առնել այն հանգամանքը, որ բացի երկու 16 տարեկան տղաների մահվանից Վարդան Պետրոսյանը վնաս է հասցրել ևս չորս անձանց առողջությանը:
17:30 17/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴեպքից հետո Վարդան Պետրոսյանը փոխհատուցել է տուժողների վնասը. Գումարի չափը դերասանը խնդրել է չբացահայտել

Прокурор потребовал приговорить Вардана Петросяна к 6.5 годам лишения свободы 01/16/2015   17:43  |  Актуальная тема
Поддерживающий в суде обвинение прокурор Артур Саркисян потребовал приговорить актера Вардана Петросяна к 6.5 годам заключения и лишить его водительских прав сроком на три года.
Прокурор в своей обвинительной речи в качестве основания для назначения подобного наказания сослался на ряд обстоятельств. В частности, Вардан Петросян разговаривал по телефону при вождении, допустил превышение скорости(71км/ч), а столкновение автомобилей имело место за пределами проезжей части улицы – на обочине.
Артур Саркисян отметил также, что Вардан Петросян, заметив включенные фары заднего хода “Нивы”, не убавил скорость.
При назначении наказания прокурор просил учесть то обстоятельство, что помимо гибели двух 16-летних юношей, Вардан Петросян причинил вред здоровью еще четверых людей.