Առաջնագծում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է 01/16/2015 11:59 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով կրկին նկատվել է լարվածության աճ: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամլո ծառայությունը:
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ: Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 2000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ առաջնագծում հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է:
Հայ դիրքապահները շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

АО НКР подавила активность ВС Азербайджана, нарушивших за ночь порядка 200 раз режим прекращения огня 01/16/2015   12:23  |  Актуальная тема
Рост напряженности зафиксирован вновь вдоль всей линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства НКР.
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в ночь на 16 января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано около 200 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по направлению армянских позиций было произведено более 2000 выстрелов.
“В результате предпринятых передовыми подразделениями АО НКР ответных действий, активность противника была пресечена. Военнослужащие ВС НКР продолжают уверенно нести боевое дежурство”,- говорится в сообщении.