Հնարավո՞ր է, որ ՌԴ-ն առաջարկի Հրաչյա Հարությունյանի և Պերմյակովի «փոխանակում» անել. «Հայկական ժամանակ» 01/15/2015   08:52  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ ըստ հավաստի տեղեկությոնների՝ ՀՀ քաղաքացի Հրաչյա Հարությունյանին, ով ՌԴ Պոդոլսկ քաղաքի մոտ տեղի ունեցած ողբերգական վթարից հետո դատապարտվել էր 6 տարի 9 ամիս ազատազրկման, ՀՀ տեղափոխելու հարցը ռուսական կողմը «սառեցրել» է։
լրատվամիջոցը նշում է, որ Հարությունյանի փաստաբան Ռուբեն Մարգարյանը, ինչպես նաև Հարությունյանի կինը դիմել էին, որպեսզի Հարությունյանը տեղափոխվի ՀՀ և իր հետագա պատիժը կրի այստեղ: Ռուսական կողմը, սակայն, չի շտապում ընթացք տալ հարցին:
18 մարդու մահվան պատճառ դարձած վթարից հետո, որի ժամանակ Հարությունյանի մեքենայի արգելակները չէին աշխատել, հայ վարորդը մոսկովյան դատարան է տարվել կանացի ծաղկավոր խալաթով:
«Իշխանական շրջանակներում չեն բացառում, որ ՌԴ–ն առաջարկի Հարությունյանի և Գյումրիի սպանդի հեղինակ Պերմյակովի «փոխանակում» անել»,–գրում է թերթը։

“Айкакан жаманак”. Не исключено, что Россия предложит “обменять” Арутюняна на Пермякова 01/15/2015 09:47 | Пресса
Согласно достоверным сведениям, российская сторона “заморозила” вопрос выдачи Армении гражданина РА Грачья Арутюняна, который вследствие трагической автокатастрофы в подмосковном Подольске был приговорен к 6 годам и 9 месяцам лишения свободы. Об этом пишет газета “Айкакан жаманак”.
Как отмечает СМИ, адвокат и супруга Арутюняна обратились с просьбой о его передаче Армении для дальнейшего отбывания наказания. Российская сторона, однако, не торопится давать ход этому вопросу.
После автокатастрофы, в результате которой погибли 18 человек, (в машине Арутюняна не сработали тормоза) армянский водитель предстал в московском суде в женском цветастом халате. Во властных кругах Армении не исключают, что Россия предложит “обменять” Грачью Арутюняна на автора кровавой бойни в Гюмри Валерия Пермякова”, - пишет издание.