Գևորգ Կոստանյանը խոստացավ պաշտոնապես դիմել ՌԴ գլխավոր դատախազին` քրեական գործի քննությունը ՀՀ-ին հանձնելու պահանջով 01/15/2015   19:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը դարձյալ դուրս եկավ Շիրակի դատախազության շենքի դիմաց հավաքված գյումրեցիների հետ հանդիպման և պատասխանելու նրանց բարձրացրած հարցերին:
«Այն, որ ոճրագործություն է տեղի ունեցած հայ ժողովրդի նկատմամբ, դա փաստ է, ու բոլորիս համար ցավ է, այն, որ ոճրագործը պետք է ենթարկի պատասխանատվության, դա էլ է փաստ, այն, որ ինքը միանշանակ ՀՀ տարածքում է ենթարկվելու պատասխանատվության, դա էլ է փաստ, այն, որ պահանջ, որ ամբողջությամբ քրեական գործը քննվի մեզ մոտ, դա էլ է արդարացի պահանջ, բայց հենց այդ նպատակով է, որ մեր քննիչները հիմա գտնվում են զորամասում ու հիմա հարցաքննում են նրան»,-հայտարարեց Գևորգ Կոստանյանը:
«Այդ ամենը պրոցես է, տղերքն աշխատում են, թողեք իրենց գործն անեն, հանգիստ եղեք, ժողովուրդ»,- հավաքվածներին հորդորեց գլխավոր դատախազը:
Գևորգ Կոստանյանը նաև հավաքվածներին խոստացավ, որ պաշտոնապես դիմելու է ՌԴ գլխավոր դատախազին` քրեական գործի քննությունը ՀՀ-ին հանձնելու պահանջով:
18:38 15/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՇիրակի թեմի առաջնորդը կհանդիպի գլխավոր դատախազին` նրան փոխանցելու ժողովրդի պահանջները
18:07 15/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎահե Գրիգորյան. Պերմյակովի՝ ռուսական զինվորականների ձեռքում հայտնվելու պահից իրավիճակն անդառնալի է
17:58 15/01/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳլխավոր դատախազության շենքի դիմաց երևանցիները պահանջում են, որ Գևորգ Կոստանյանը հանդիպի գյումրեցիներին
17:40 15/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկու անձ ՌԴ դեսպանության մոտից ոստիկանություն են բերվել. ոստիկանությունը հաստատում է
17:34 15/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանը դուրս չի գալիս գյումրեցիների հետ հանդիպման. Գյումրեցիները պահանջում են՝ «Դուրս արի»
17:12 15/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ դեսպանատան առջև բողոքի ակցիան վերածվեց ցուցարարների ու ոստիկանների միջև քաշքշուկի
17:07 15/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԻվան Վոլինկինը չի կասկածում, որ քննությունը կլինի օբյեկտիվ և ընդգրկուն
16:30 15/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ դեսպանատան մոտից երկու մարդ բերման ենթարկվեց. Azatutyun
15:57 15/01/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ Յուրա Մովսիսյանը ցավակցություն է հայտնել Գյումրիում կատարված ողբերգության առթիվ

Геворк Костанян пообещал митингующим в Гюмри обратиться к генпрокурору РФ с требованием о передаче расследования дела Армении 01/15/2015   19:42  |  Актуальная тема
Генеральный прокурор Армении Геворк Костанян обещал участникам акции протеста официально обратиться в Генпрокуратуру РФ с требованием о передаче Армении расследования уголовного дела об убийстве семьи Аветисянов.
"Он назвал справедливым требование расследовать уголовное дело в Армении. “Именно с этой целью наши следователи в данный момент находятся в воинской части и допрашивают подозреваемого”, - сказал он. Геворк Костанян вновь заверил, что преступник однозначно будет привлечен к ответственности на территории Армении.
В свою очередь российская сторона предъявила обвинение военнослужащему 102-й российской военной базы Валерию Пермякову. Ему инкриминируют дезертирство с оружием, вверенным по службе, и убийство. В отношении Пермякова избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
15:20 15/01/2015  |  Актуальная темаГенпрокуратура Армении в ближайшее время направит письменный запрос на выдачу Пермякова армянской стороне, полагает Омбудсмен
14:45 15/01/2015  |  Актуальная темаШаварш Кочарян: Судебный процесс по делу о жестоком убийстве в Гюмри должен состояться в Армении
13:24 15/01/2015  |  Актуальная темаСостояние раненного в результате инцидента в Гюмри полугодовалого ребенка остается тяжелым - Минздрав
12:56 15/01/2015  |  Лента новостейПравительство Армении почтило минутой молчания память жертв жестокого убийства в Гюмри
12:19 15/01/2015  |  Актуальная темаГенпрокурор Геворк Костанян подтвердил свои слова о том, что Пермяков будет привлечен к ответственности на территории Армении
11:04 15/01/2015  |  Актуальная темаВалерий Пермяков взят под стражу. Решение вынес российский судья