Հայաստանի քննչական կոմիտեն Պերմյակովին որպես մեղադրյալ ներգրավելու որոշում է կայացրել 01/14/2015   16:24  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 12-ին Գյումրի քաղաքում կատարված սպանության և մարմնական վնասվածքներ պատճառելու փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի քննությունը ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում օրենքով սահմանված կարգով շարունակվում է:
ՀՀ քննչական կոմիտեն իրականացնում է հանցագործության հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննության ապահովմանը, ինչպես նաև հնարավոր բոլոր վարկածների ստուգմանն ուղղված անհրաժեշտ քննչական և այլ դատավարական գործողություններ: Միջոցներ են ձեռնարկվում պարզելու նաև առերևույթ հանցանքը կատարելուց հետո ՌԴ զինծառայողի փախուստի ուղին, նրա հնարավոր թաքստոցները, ինչպես նաև բռնվելու հանգամանքները: Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ: Ձեռնարկվում են քննչական և օպերատիվ- որոնողական միջոցառումներ դեպքի մասին տեղեկություններ ունեցող անձանց հայտնաբերելու և հարցաքննելու ուղղությամբ:
Նկատի ունենալով, որ նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցները բավարար հիմք են տալիս առ այն, որ հանցագործությունը կատարել է ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի թիվ N զորամասի զինծառայող Վալերի Պերմյակովը, ուստի 2015թ. հունվարի 14-ին որոշում է կայացվել վերջինիս ՀՀ քր. օր-ի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին  կետով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին:

СК Армении вынес решение о привлечении Пермякова в качестве обвиняемого по делу об убийстве семьи Аветисянов в Гюмри 01/14/2015   16:42  |  Убийство семьи Аветисянов
Следственный комитет Армении вынес решение о привлечении Пермякова в качестве обвиняемого в убийстве семьи Аветиянов в Гюмри. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
"В производстве Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета Армении продолжается предварительное следствие по делу, возбужденному по факту совершенного 12 января в городе Гюмри убийства и нанесения тяжких телесных повреждений",- говорится в сообщении.
“Следственный комитет Армении проводит необходимые следственные и другие процессуальные действия по обеспечению всестороннего, полного и объективного расследования, а также проверке всех возможных версий. Предпринимаются меры для установления пути передвижения российского военнослужащего, возможных мест его укрытия, а также обстоятельств его поимки. Назначен ряд экспертиз. Предпринимаются следственные и оперативно-розыскные мероприятия по установлению и допросу лиц, располагающих информацией об инциденте
С учетом того, что добытые следствием доказательства дают достаточные основания полагать, что преступление совершил военнослужащий N-ской воинской части 102-й российской военной базы Валерий Пермяков, 14 января 2015 года принято решение о его привлечении в качестве обвиняемого в совершении деяния, предусмотренного п. 1 ч. 2 ст. 104 УК РА.