Գյումրիի դեպքերով 6-ամսական փոքրիկը գլխուղեղի սնուցման լուրջ խանգարումներ է ստացել 01/14/2015 11:24 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում վաղ առավոտյան անցկացրել է երրորդ կոնսիլիումը՝ Գյումրիում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով մանկական վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվող վեց ամսական Սերյոժա Ավետիսյանի առողջական վիճակը գնահատելու նպատակով:
Հայաստանի առաջատար մանկական ռեանիմատոլոգների, նյարդավիրաբույժների մասնակցությամբ քննարկվել են երեխայի բուժման հարցերը, կատարվել է համակարգչային տոմոգրաֆիա:
Ինչպես տեղեկացնում են Առողջապահության նախարարությունից՝ երեխայի առողջական վիճակը կայուն ծանր է, շարունակում է միացված մնալ արհեստական շնչառության սարքը:
Փոքրիկը գլխուղեղի սնուցման լուրջ խանգարումներ է ստացել, բժիշկները պայքարում են երեխայի վիճակի կայունացման համար:

У выжившего после инцидента в Гюмри шестимесячного младенца диагностировали серьезные нарушения питания головного мозга 01/14/2015 11:50 | Актуальная тема
Министр здравоохранения Армении Армен Мурадян рано утром провел третий консилиум для оценки состояния здоровья полугодовалого Сережи Аветисяна, выжившего после чудовищного инцидента в Гюмри. Ребенок находится в реанимационном отделении ереванского медцентра “Святая Богородица”.
Вопросы дальнейшего лечения младенца обсуждались с ведущими детскими реаниматологами, нейрохирургами Армении, проведена компьютерная томография.
Как сообщают в Минздраве, состояние здоровья ребенка остается стабильно тяжелым, мальчик подключен к аппарату искусственного дыхания.
Ребенок получил серьезные нарушения питания сосудов головного мозга. Врачи прилагают все усилия для стабилизации состояния его здоровья.